Jako owoc rekolekcji parafialnych o Miłosierdziu Bożym w 2018 roku powstała w naszej parafii Chrześcijańska Grupa Wsparcia. Każdy z nas staje w życiu przed wieloma problemami i wyzwaniami, z którymi trudno jest poradzić sobie w pojedynkę; czasem są one tak wielkie, że wydają się nas przygniatać: potrzebujemy wsparcia. Jako ludzie wierzący szukamy tego wsparcia na modlitwie i w sakramentach, ale Pan Bóg działa także przez ludzi, którzy mogą być dla nas oparciem, bo wysłuchają, zrozumieją, bo przeżywają podobne jak my problemy….

Chrześcijańska Grupa Wsparcia ma być przystanią dla ludzi potrzebujących pomocy, jest dla osób, które szukają wsparcia terapeutycznego i duchowego, chcą pracować nad relacjami ze sobą i z ludźmi oraz odbudować lub rozwijać swoje życie wewnętrzne.

Program grupy oparty jest na podręczniku: „Wreszcie Żyć – 12 Kroków ku pełni życia”.

Praca z tym programem obejmuje dwa zakresy:

  • pierwszy – osobistą pracę nad 12 krokami z pomocą materiałów zawartych w wyżej wymienionej książce;
  • drugi – rozmowę w grupie o wyłaniających się problemach, przeżywanych radościach i trudnościach.

To, czego doświadcza się w życiu, często może zrozumieć tylko osoba, która przeżyła coś podobnego. Grupa wsparcia daje uczestnikom siłę i nadzieję na rozwiązanie problemu. Przynależność do niej pozwala zobaczyć, że z naszym problemem nie jesteśmy sami. Są inni, którzy czują to samo co my – nie jesteśmy więc zdani tylko na siebie.

Spotkania odbywają się w pełnej wolności, nikt nie jest przymuszany do niczego. Można przyjść, zobaczyć i zdecydować: czy to dla mnie będzie pomocne, czy też nie, czy nadal chcę borykać się samotnie z moimi problemami, czy odważę się szukać wsparcia i postanowię brać udział w spotkaniach.

Spotkania Chrześcijańskiej Grupy Wsparcia odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.