XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019 roku.

 1. Dziś Dzień Ojca: wszystkim ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby Ojciec Niebieski obdarzał potrzebnymi łaskami.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała: codziennie wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z procesją eucharystyczną; prosimy o asystę do baldachimu, sztandarów, młodsze dziewczynki o sypanie kwiatków, a starsze do szarf, chłopców do orszaku Chrystusa Króla: zapraszamy wszystkich do udziału.
 3. Uroczyste zakończenie oktawy połączone z procesją do czterech ołtarzy w czwartek o godz. 18.30; po procesji błogosławienie wianków i ziół. Z racji zakończenia oktawy w czwartek biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów – po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna; z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu odpust w kaplicy szpitalnej – suma o godz. 15.00.
 5. Spotkania duszpasterskie:
 • Grupy modlitwy o. Pio w salce w poniedziałek o godz. 17.30;
 • Parafialnej Rady Duszpasterskiej w salce w środę po Mszy św. i procesji – zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania;
 • Spotkanie integracyjne członków grup duszpasterskich w przyszłą niedzielę o godz. 17.00, zgłoszenia u animatorów.
 1. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła: Msze św. o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18.30; składka przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu, z racji oktawy Bożego Ciała, nie będzie Mszy św. o godz. 17.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa do końca czerwca po Mszy św. o godz. 18.30, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 7 lipca, przybędą do naszej parafii uczestnicy Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę prosząc o nocleg: już dziś otwórzmy serca na ich przyjęcie.
 4. Rozpoczęły się wakacje: czas wolny od szkoły, czas wypoczynku i urlopów – niech to będzie odpoczynek z Bogiem: pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i Bożych przykazaniach. Dzieciom wyjeżdżającym na kolonie czy obozy niech rodzice, wypełniając podjęte przy chrzcie zobowiązanie troski o religijne wychowanie dziecka, przekażą pisemną prośbę do organizatorów wypoczynku o umożliwienie udziału dziecka w niedzielnej Mszy św.
 5. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefania Bajaczyk i Jacek Drobniak. Wieczny odpoczynek …