OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła, 18 października 2020r.

  1. „Bóg zapłać” za ofiary na fundusz remontowy; kończymy tegoroczne prace i organizujemy kolejne, których tak bardzo wyczekują Parafianie: na stronie internetowej Parafii zostało umieszczone zapytanie ofertowe dotyczące malowania naszego kościoła w następnych latach.
  2. Dziś Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny; na zakończenie w przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na misje.
  3. W związku ze zmianą sytuacji epidemicznej („czerwona strefa”):
  • Zostają odwołane nabożeństwa różańcowe dla dzieci, spotkania kręgu biblijnego i grupy młodzieżowej; nie odbędzie się też planowane na piątek spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych;
  • Przypominamy, że wszyscy obawiający się zakażenia mogą korzystać z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św. w niedziele i święta; w takim przypadku zachęcamy do modlitwy w domu, która choć w pewnym stopniu pozwoli przeżyć zgodnie z wiarą Dzień Święty;
  • Informujemy, że w naszym ogromnym kościele nie ma sytuacji przekroczenia limitu osób mogących uczestniczyć w liturgii; obecnym dziękujemy za zasłanianie ust i nosa, a przystępującym do komunii św. przypominamy, że do głównego celebransa w pierwszej kolejności podchodzą przyjmujący komunię św. na rękę.
  1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00 – modlitwa prowadzona przez kapłana; zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach, w gronie rodziny (na FB ogłaszamy konkurs).
  2. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych: ofiarujmy naszym bliskim zmarłym dar modlitwy zamawiając wymienianki. Kartki są wyłożone pod chórem; wymienianki całoroczne składamy w biurze, jednorazowe w zakrystii.
  3. Pod chórem do nabycia prasa katolicka (m.in. gazetka parafialna) i kalendarze diecezjalne.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Józefa Antoniewicza, Rocha Drzewieckiego i Janinę Michalak. „Wieczny odpoczynek…”