OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego, 28 maja 2023 roku.

 1. Dziś kończy się okres wielkanocny; od jutra w liturgii czas zwykły. Jutro – Święto NMP Matki Kościoła: Msze Św. o godz. 7.00 oraz 17.30 i 18.30.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Dominika Fiszera z Ukrainy, proboszcza z Krzywego Jeziora w diecezji Odesko-Symferopolskiej, który po Mszy św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie parafii i pomoc potrzebującym.
 3. Nabożeństwa majowe do środy, a od czwartku nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00; dziś także Apel przy Grocie o godz. 20.30.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy za kapłanów i o powołania; członków Apostolatu Margaretka zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w czwartek o 17.30; po Mszy św. i Nabożeństwie spotkanie.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  * I czwartek – Msza o powołania o godz. 17.30, następnie adoracja;
  * I piątek – Msza św. dla dzieci o godz. 17.30 (od 17.00 spowiedź dzieci), o godz. 18.00 adoracja i nabożeństwo czerwcowe oraz spowiedź młodzieży i dorosłych;
  * I sobota – Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00;
  * ostatnie przed wakacjami odwiedziny chorych w sobotę od 9.00;
  * w przyszłą niedzielę spotkanie modlitewne w kaplicy o godz. 19.30.
 6. Za tydzień Niedziela Trójcy Św. – odpust w Witaszycach.
 7. Spotkania duszpasterskie w salce:
  * Krąg biblijny we wtorek o godz. 19.00;
  * Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 19.00.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia w sobotę 17 czerwca. Koszt wyjazdu 70 zł od osoby; zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym (potrzebny numer PESEL).
 9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką m.in. „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem liturgicznym na czerwiec.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Chlebowską i Artura Nowickiego. „Wieczny odpoczynek…”