Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę

MATKO, PRZED TWOIM OBRAZEM…

W poniedziałek 29.08.br z samego rana grupa pielgrzymów z naszej parafii (i nie tylko) wraz z Księdzem Krzysztofem wyruszyła autokarem w kierunku Częstochowy, aby tam spotkać się z Maryją, naszą Matką i Królową, w jej cudownym wizerunku na Jasnej Górze. Chociaż pewnie większość z nas już niejednokrotnie miała okazję nawiedzić Kaplicę Cudownego Obrazu, ciągle na nowo pragniemy jako pielgrzymi w tym wyjątkowym miejscu zawierzać swoje sprawy Bogu przez Jej święte wstawiennictwo.

Wdzięczni za łaskę wspólnego pielgrzymowania dziękujemy Ci, Boże za każdą osobę, którą stawiasz na naszej drodze, dziękujemy Ci za dar wspólnoty parafialnej i wszystkie dzieła, które w niej dokonujesz.


 

Jedna z osób uczestniczących w tegorocznym parafialnym pielgrzymowaniu na Jasną Górę tak wspomina ten czas:

„Jeżeli miałabym podzielić się swoim doświadczeniem z pielgrzymki do Częstochowy, to z pewnością trzeba stwierdzić, że był to błogosławiony czas (jak chyba każdy czas poświęcony Bogu). Cieszy mnie, że pomimo obaw, jakie towarzyszyły mi w związku z podróżą, wyjazd przebiegł dla mnie bez większych problemów. Chwała Panu, że troszczył się o mnie w tym czasie. Miło było chociaż w niewielkim stopniu zawiązać relacje ze współuczestnikami wyjazdu, czasami znanymi tak tylko „z kościoła”. Nie to jednak było najważniejsze. Nieraz już miałam okazję być na Jasnej Górze, więc to miejsce nie jest dla mnie obce, a jednak gdy tym razem weszłam do Kaplicy i spojrzawszy na Cudowny Obraz zaczęłam w ciszy się modlić, poczułam taką pewną wewnętrzną radość… radość z tego, że mogę tu być, że także i ja mogę złożyć na ręce Matki jakże ważne dla mnie intencje. W tym roku jakoś szczególnie przeżyłam czas gdy piesza pielgrzymka zmierzała do Częstochowy. Może właśnie m.in. z tego powodu pragnęłam również tam teraz dotrzeć? Jestem wdzięczna Bogu za to doświadczenie, za ten budujący dar. I chociaż z zewnątrz wszystko pewnie wyglądało normalnie, to wiem, że było to dla mnie coś więcej, niż standardowa wizyta na Jasnej Górze. Bogu nich będą dzięki. Maryjo, Pani Jasnogórska, módl się za nami.”

Comments are closed.