To już 11 lat…

30.08 br. było nam dane przeżywać 11. rocznicę Nawiedzenia Parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji o godz. 20:30 wierni zgromadzili się przy Grocie Matki Bożej na modlitwie. Zakończyła się ona wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Pięknie poprowadzoną przez Księdza Krzysztofa modlitwę uwieńczyło słowo skierowane do zebranych przez Księdza Proboszcza.

Peregrynacja kopii Obrazu Jasnogórskiego związana jest ściśle z Jasnogórskimi Ślubami Narodu, które zostały złożone przez Episkopat Polski w dniu 26.08.1956 roku. Rozpoczęła się ona w sierpniu 1957 roku. W październiku 1980 roku zakończył się pierwszy etap Nawiedzenia wszystkich parafii w Polsce. Drugi etap rozpoczął się w maju 1985 roku i trwa do dnia dzisiejszego.

Chociaż 11 lat to już taki okres, po którym część wspomnień może się delikatnie zacierać w ludzkiej pamięci, to jednak są w życiu wydarzenia, zwłaszcza takie, w których dostrzegamy potęgę bożego działania, pozostające w sercach zdecydowanie dłużej. Ponieważ przygotowanie i przebieg Nawiedzenia są znakiem relacji z żywą Osobą Wniebowziętej Maryi, z pewnością przyczyniły się one do niejednego nawrócenia czy innego doświadczalnego cudu. Sam Chrystus podkreślał, że wiara uzdrawia, stąd też przyzywana przez wiarę obecność Matki Najświętszej nie może być bezowocna.

Jeśli tylko możemy, to warto wracać pamięcią do tamtych dni, gdy nasza parafia gościła Matkę Bożą w Jej niezwykłym częstochowskim wizerunku i z radością dziękować, że mogliśmy uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu z życia naszej rodziny parafialnej.

Comments are closed.