Pielgrzymka do Włoch

WŁOCHY AUTOKAREM 7 DNI

4-10.11.2019

Cascia – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Mont Sant’ Angelo – San Giovani Rotondo – Pompeje – Neapol- Orvieto-Bolonia

 

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1

Zbiórka ok. godz. 03:45 (miejsce do uzgodnienia). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Po drodze planowane krótkie postoje. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg do hotelu w okolicach Udine (Ponte di Piave) zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Cascii. To właśnie w tym miasteczku św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny i to w tym miasteczku  znajduje się  sanktuarium jej poświęcone. Zapoznanie się z historią sanktuarium. Msza Święta. Następnie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Basilica di Santa Rita da Cascia
Manoppello
Manoppello

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Manopello, gdzie w starym, niewielkim kościółku znajduje się Święte Oblicze – chusta z obrazem twarzy Chrystusa. Następnie przejazd do Lanciano, gdzie w niewielkiej świątyni przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. Msza Św.

Wieczorem przejazd do hotelu w ok. San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Jeśli będzie taka możliwość – udział w wieczornej procesji.

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu i mszy św. wykwaterowanie i zwiedzanie San Giovanni RotondoKlasztor Kapucynów oraz Sanktuarium, w którym pochowany jest święty Ojciec Pio.

Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo – zwiedzanie Sanktuarium Michała Archanioła oraz Świętej Groty.

Następnie przejazd do Pompejów, wizyta w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie i nocleg.

Neapol
Castel Nuovo

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do kościoła Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa w Neapolu, gdzie znajduje się grobowiec ojca Dolindo – Msza Święta. A następnie przejście do kościoła Santa Teresa al Museo, w którym ojciec Dolindo odprawił swoją pierwszą mszę po zniesieniu zakazu przez papieża Piusa X i gdzie znajduje się oryginał modlitwy “Ty się tym zajmij” (wejście do środka, jeśli będzie możliwość). Po południu przejazd do Orvieto, z najpiękniejszą w Umbrii, budowaną przez trzy wieki katedrą Duomo. To tu narodziła się tradycja obchodzenia święta Bożego Ciała.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu, msza św. Wykwaterowanie i przejazd do Bolonii, słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine (Ponte di Piave).

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski, po drodze planowane krótkie postoje. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.


HOTELE

Proponujemy Państwu zakwaterowanie w hotelach 3*. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (z możliwością jednej dostawki) z łazienkami oraz telefonem.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione oraz obiadokolacje.


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, uchylne fotele, video/DVD)
  • 6 noclegów w hotelach 3* wg programu, pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • 6 śniadań kontynentalne wzmocnione + 6 obiadokolacji w hotelu (bez napojów)
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 15.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagaż do 1000 zł)
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA:

2190 zł/os.

Ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego +350 zł

plus 50 euro – kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty wjazdowe do miast, koszt słuchawek podczas realizacji programu oraz podatek miejski.

CENA NIE ZAWIERA:

Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.


UWAGI:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem).

Bliższe informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.

Comments are closed.