15-lecie Grupy Modlitwy o. Pio

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. w naszej parafii przeżywaliśmy 15-lecie istnienia Grupy Modlitwy o. Pio. Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Śliczny, któremu wyrażamy naszą wdzięczność i życzymy wszelkich łask Bożych na drodze Jego pracy duszpasterskiej.

Grupa o. Pio w naszej parafii powstała w maju 2007 roku. Założycielem i pierwszym jej opiekunem był ówczesny proboszcz ks. Andrzej Sośniak , który zadbał o sztandar św. o. Pio oraz relikwie św. o. Pio. Nasza grupa św. o. Pio jest wymownym narzędziem ewangelizacji w parafii, ciągle jest otwarta na nowe wyzwania oraz na nowych członków. Członkiem może zostać każdy kto chciałby podzielić cel grupy w kierunku rozwoju duchowego płynące z życia i działalności tegoż świętego. Św. o. Pio pozostawił nam wymowny testament duchowy w słowach: Mogę zapomnieć samego siebie ale nie moje dzieci duchowe co więcej jestem pewien, że kiedy Pan mnie zawoła to mu powiem „Panie ja zaczekam u niebieskich drzwi, wejdę gdy zobaczę, że weszło ostatnie z moich dzieci”.

Do zadań członków Grupy Modlitwy zgodnie ze wskazaniami św. O. Pio należy:

  • Codziennie odmówić dowolną modlitwę w aktualnych intencjach;
  • Raz w miesiącu spotkać się z innymi członkami Grupy na Mszy św. i spotkaniu formacyjnym;
  • Przynajmniej raz w tygodniu przeczytać fragment Pisma Świętego i wyciągnąć dla swego życia dobre wskazania i postanowienia;
  • Starać się żyć w łasce uświęcającej. Wolność od grzechu ciężkiego upoważnia do posilania się Ciałem Chrystusa w Komunii Św.;
  • Przynajmniej raz w miesiącu poświęcić trochę czasu na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem;
  • Starać się praktykować w swoim otoczeniu bratnią miłość;
  • W miarę swoich możliwości włączyć się w spełnianie dobrych dzieł. Modlitwa znajduje swoje dopełnienie w dziełach miłości.

Św. o. Pio o Grupach modlitwy powiedział tak: “Są to szkółki wiary, ogniska miłości, w których sam Chrystus przebywa za każdym razem, gdy ich członkowie gromadzą się na modlitwie i braterskiej uczcie miłości, pod kierownictwem duchowych pasterzy i kierowników”.

Św. o. Pio módl się za nami.

Comments are closed.