Intencje Żywego Różańca – Październik

Intencja ewangelizacyjna: uczniowie misjonarze 

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

 

Intencja parafialna: wspólnota Żywego Różańca

Módlmy się o rozwój wspólnoty Żywego Różańca w naszej Parafii, oraz o wierność w modlitwie, pogłębienie życia duchowego i wszelkie łaski dla jej obecnych członków i życie wieczne dla zmarłych.

Imieniny ks. Proboszcza

29 września to święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia świętujemy również imieniny naszego księdza Proboszcza, którego otaczamy naszą modlitwą i życzymy mu wielu łask Bożych na każdy dzień Jego życia. Poniżej kilka fotografii z mszy na której polecaliśmy Bogu drogiego solenizanta.

Intencje Żywego Różańca na wrzesień

Intencja powszechna:        ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

 Intencja parafialna:    za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców

 Módlmy się o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży.

Zaproszenie na Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne

Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej we współpracy z Parafią Konkatedralną organizuje Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pn. „Powołani, aby wierzyć dzisiaj”. Rekolekcje odbędą się w ostrowskiej konkatedrze od 19 do 22 września 2021 r. W trwającym Roku Św. Józefa i Roku Rodziny pragniemy poprzez słuchanie Słowa Bożego we wspólnocie, odkrywać w sobie i odnawiać naszą powołanie uczniów-misjonarzy w dzisiejszym świecie. Zapraszamy więc do udziału: młodzież i dorosłych, małżonków i singli, osoby konsekrowane i duchownych. W czasie rekolekcji konferencje wygłoszą: ks. bp Artur Ważny (Tarnów), Andrzej Lewek Kraków), i s. Wirginia Mielcarek OP (Kłodzko). Wydarzeniu błogosławi i weźmie w nim udział biskup kaliski Damian Bryl. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej: www.nowaewangelizacja.org.pl