Dni łaski-podejmij modlitwę

Dni łaski

Pan Bóg obdarował nas niezmierzonym bogactwem łask. Pogłebiaj swoją wiarę i wypraszaj zbawienie oraz ratunek dla świata. Skorzystaj ze spowiedzi świętej, weź udział w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pierwsza środa miesiąca

Cześć dla św. Józefa

Proś o wstawiennictwo Opiekuna Pana Jezusa. Podejmij nabożeństwo do Przeczystego Serca Świętego Józefa jako wynagrodzenie Sercu Maryi wraz z Jej Oblubieńcem.

Pierwszy czwartek miesiąca

Trwaj przy Chrystusie Eucharystycznym

W tym dniu skieruj wzrok w stronę Wieczernika i tajemnicy ustanowienia Eucharystii. Módl się za kapłanów o ich uświęcenie oraz o nowe powołania.

Udajemy się na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia do Bazyliki św. Józefa w Kaliszu; wyjazd autokaru o godz. 15.30 sprzed probostwa; w naszym kościele Adoracja o powołania i za powołanych prowadzona przez Margaretki od godz.18.00 do 18.30;

Pierwszy piątek miesiąca

Wynagradzaj Bożemu Sercu

Wśród obietnic Serca Bożego przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque jest ta specjalna łaska, że kto pobożnie odprawi dziewięć pierwszych piątków miesiąca, ten nie umrze w stanie grzechu, bez pojednania z Panem Bogiem.

Warunki odprawienia nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca: uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca.

Msza św. dla dzieci o godz. 17.30, spowiedź dzieci od 17.00; o godz. 18.00 Adoracja i okazja do spowiedzi św. dla wszystkich; o godz. 18.30 Msza św. i pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania

Pierwsza sobota miesiąca

Wypełniaj orędzie z Fatimy

Matka Boża chce, żebyśmy ratowali świat poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Cztery warunki odprawienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca:

  1. Spowiedź święta w pierwszą sobotę miesiąca (może być także kilka dni przed sobotą lub po sobocie).
  2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca.
  3. Różaniec święty w intencji wynagradzającej w pierwszą sobotę miesiąca.
  4. 15-minutowa medytacja na temat jednej lub wielu tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca.

Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00; przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 9.00: prosimy zgłosić dodatkowe osoby chore i starsze.

Comments are closed.