Dni łaski-podejmij modlitwę

Pierwsza środa miesiąca

Cześć dla św. Józefa

Proś o wstawiennictwo Opiekuna Pana Jezusa. Podejmij nabożeństwo do Przeczystego Serca Świętego Józefa jako wynagrodzenie Sercu Maryi wraz z Jej Oblubieńcem.

Pierwszy czwartek miesiąca

Trwaj przy Chrystusie Eucharystycznym

W tym dniu skieruj wzrok w stronę Wieczernika i tajemnicy ustanowienia Eucharystii. Módl się za kapłanów o ich uświęcenie oraz o nowe powołania.

I czwartek – w tym dniu przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana: dzień modlitwy za kapłanów; nabożeństwo o powołania i za powołanych o godz. 18.00 – zapraszamy szczególnie członków Apostolatu Margaretka;

Pierwszy piątek miesiąca

Wynagradzaj Bożemu Sercu

Wśród obietnic Serca Bożego przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque jest ta specjalna łaska, że kto pobożnie odprawi dziewięć pierwszych piątków miesiąca, ten nie umrze w stanie grzechu, bez pojednania z Panem Bogiem.

Warunki odprawienia nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca: uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca.

I piątek – po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; od godz. 17.00 spowiedź dzieci i Msza św. o 17.30, o godz. 18.00 nabożeństwo i spowiedź młodzieży i dorosłych;

Pierwsza sobota miesiąca

Wypełniaj orędzie z Fatimy

Matka Boża chce, żebyśmy ratowali świat poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Cztery warunki odprawienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca:

  1. Spowiedź święta w pierwszą sobotę miesiąca (może być także kilka dni przed sobotą lub po sobocie).
  2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca.
  3. Różaniec święty w intencji wynagradzającej w pierwszą sobotę miesiąca.
  4. 15-minutowa medytacja na temat jednej lub wielu tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca.

I sobota miesiąca: Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00; od godz. 9.00 odwiedziny chorych – tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni w biurze parafialnym.

Comments are closed.