Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicy Jarocina


Już po raz trzeci w Jarocinie w dniu 28 września 2018 roku o godzinie 15:00 na zbiegu ulic Paderewskiego i Kościuszki, przy Krzyżu Kościoła p.w. Chrystusa Króla odbyła się „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. To wydarzenie jest upamiętnieniem beatyfikacji ks. Michała Sopoćki spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Inicjatorem i prowadzącym modlitwę w naszej parafii był ks. Proboszcz.

Wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia wypraszając u Boga łaski w określonych co roku intencjach. W tym roku modlono się: za kapłanów, za nasze rodziny i za nas samych, za nasze kraje, miasta, za pokój na świecie, za uchodźców, za młodzież na kontynencie afrykańskim, za wszystkich rządzących. Pan Jezus przekazał św. Faustynie by kapłani wypełniali Wolę Bożą:

„Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą”. (Dz. 1521)

Inicjatywa Koronki na ulicach miast świata została zapoczątkowana przez dwóch młodych przyjaciół dziesięć lat temu, którzy pod natchnieniem Ducha Świętego, wyszli na ulicę w Łodzi z gitarą i codziennie przez godzinę śpiewali pieśni uwielbienia i modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Celem tej akcji była ewangelizacja przechodniów, którzy zmierzali w pośpiechu do swoich codziennych, różnych zadań. Z czasem do modlitwy zaczęło dołączać coraz więcej osób, których taki rodzaj modlitwy i spotkania z drugim człowiekiem szczególnie dotknął i właśnie z tych osób Bóg powołał Wspólnotę Nazaret, która prowadzi dzieło Jezus na ulicy.

Od maja 2017 roku członkowie wspólnoty są świadkami tego jak Bóg wylewa Swoje Miłosierdzie dotykając i przemieniając serca przechodniów, dodając im nadziei, uzdrawiając ich dusze i ciała.

Comments are closed.