Rekolekcje ewangelizacyjne – Kurs „Nowe Życie”


W ostatni weekend października uczestniczyliśmy w rekolekcjach ewangelizacyjnych zwanych Kursem Nowe Życie, które odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w Dobrzycy. Był to czas oderwania się choć na chwilę od codzienności i zwrócenia swojej uwagi na Jezusa, który przychodzi właśnie po to, by nas obdarzać nowym życiem.

Rekolekcje prowadzili członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji pw. Świętej Rodziny z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z ks. Dominikiem Wodniczakiem, dyrektorem tej wspólnoty. Rozpoczęły się one piątkową, wspólną Eucharystią, którą sprawowali ks. Dominik oraz ks. Proboszcz naszej parafii również obecny podczas nauk rekolekcyjnych.

kurs-nowe-zycie-03
kurs-nowe-zycie-01

Dla wszystkich uczestniczących był to czas osobistego spotkania z Bogiem, który kocha nas miłością bezwarunkową, ale też czasem doświadczenia swojej słabości i niemocy. Wielu przystąpiło do sakramentu pojednania, by następnie z całą mocą, przy pomocy Ducha Świętego wyznać, że Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem.

W czasie całego kursu nie brakło chwil cichej, osobistej modlitwy, ale także i wspólnotowego, radosnego uwielbienia Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w sercach rekolektantów. Każdy przeżył te rekolekcje na swój sposób, każdego Pan dotknął swoją łaską i wreszcie każdy wyjeżdżał z Dobrzycy z przekonaniem, że jest zaproszony przez Boga do nowego życia, życia w bliskości z Jezusem.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do gazetki parafialnej, w której zamieścimy obszerniejsze świadectwo przeżytych rekolekcji.

Comments are closed.