Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1 czerwca obchodziliśmy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przypadało ono w pierwszy czwartek miesiąca, stąd w sposób szczególny modliliśmy się za kapłanów oraz o nowe i święte powołania. Tego dnia po Mszy Św. i modlitwie przed Najświętszym Sakramentem odbyło się także spotkanie wspólnoty apostolatu Margaretka z naszej parafii.

Kapłaństwo to wielki dar Boży, zarówno dla powołanego, jak i dla wiernych korzystających z jego posługi. Należy w sposób szczególny otaczać je szacunkiem oraz ochraniać modlitewnym wstawiennictwem. Nie wolno nam lekceważyć tego daru, gdyż to właśnie przez posługę Kapłana Bóg uobecnia się pośród swego ludu. Sam Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan, zechciał utrwalić swoje kapłaństwo za pośrednictwem ludzi. Kościół potrzebuje i będzie potrzebował kapłanów. Cóż się bowiem stanie z owcami, gdy zabraknie Pasterza?
Trzeba nam modlić się za Kapłanów, otaczać ich szacunkiem, przyjaźnią, życzliwością; także w trudnych chwilach. W duchu odpowiedzialności za Kościół, który tworzymy, nie zapominajmy wspierać kapłanów w ich posłudze!

AG

Comments are closed.